Zgodnie z otrzymaną informacją nasz Ogród został ujęty w planie zagospodarowania przestrzennego jako strefa "SN" - czyli zieleń i rekreacja.
Co to oznacza w praktyce?
- nasze działki są zabezpieczone w planie miasta
- zachowanie Ogrodu w tej lokalizacji jest zgodne z polityką przestrzenną gminy
- mamy potwierdzenie, że ten teren ma służyć właśnie temu, czemu służy od lat - działkowcom i mieszkańcom.
To efekt zaangażowania rozpoczętej już wcześniej akcji wspólnego wypełniania ankiet.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji.
Dziś mówimy jasno: nasz Ogród ma swoje miejsce i przyszłość.